Herní plán ligy quadrugby

300px-wheelchair_rugby_court
 1. Liga se hraje v pěti kolech
 2. Pořádají je jednotlivě oddíly a ty hradí veškeré výdaje s organizací /tělocvičnu, min 1 nocleh, zajistí rozhodčí zapisovatele, přípravu hřiště a časomíru/. Poté řádně vyúčtuje ČSTPS či ČRSV. Zašle veškeré formuláře na ČSTPS. Za správnost ručí předseda jednotlivých oddílů.
 3. Jedno kolo ligy se uskutečni v jednom dni.
 4. Mezi zápasy je půl hodina pauza pokud se hrající týmy nedomluví jinak.
 5. Hraje se dle pravidel ragby IWRF, se kterými jsou rozhodčí povinni se seznámit a používat je ve znění posledních aktualizací dodaných hlavním rozhodčím či ČRSV.
 6. Týmy nahlásí soupisku hráčů nejpozději 14 dnů před začátkem ligy a označí čtyři hráče základní sestavy.
 7. Přestup hráčů je možný po uplynuti ligy a musí se nahlásit 14 dnu před prvním kolem.
 8. Nové (začínající) hráče je možno připsat na soupisku i během ligy se 14 denním předstihem před nastávajícím kolem ligy. Výjimku povoluje hlavní rozhodčí, nebo STK sportu.
 9. Pořadí v tabulce ligy závisí:
  1. počtem vyhraných zapasu
  2. vzájemnými zápasy a popřípadě jejím skórem (sečtením + a - gólu)
  3. skórem jako ve fotbale
  4. zápasem navíc (vítězným)

 1. Pokud tým nebude mít potřebný počet hráčů k hře je možno mu po souhlasu soupeřů vypůjčit hráče který nepatří do základní sestavy svého týmu. V základní sestavu tvoří hráči uvedení na soupisce, v nepřítomnosti některého z hráčů základní sestavy doplní základní čtveřici trenér před začátkem kola.
 2. Za vítězství si tým připíše 1 bod, remíza se prodlužuje do rozhodnutí.
 3. Další nezbytné problémy řeší kapitáni týmu s rozhodčími zápasů (v případě nutnosti hlasování, rozhoduje nadpoloviční většina).
 4. Zápas lze přesunout ze závažných důvodu (nemoci, vyšší moci) po souhlasů kapitánů+rozhodčích. Pokud nový termín zvýší náklady, hradí je tým žádající o odklad a taký se přizpůsobí škodnému týmu (termínem, organizaci, místem, atd.).

Schválený STK a platný od 10.4.2007

« zpět